Header Image
 
Menu główne
Start
Kalendarz wydarzeń i rezerwacji
Wiadomości - lista
Dojazd do Zegrza
SMS-y, e-maile i inne
Pogoda dla naszej "Bazy Wypadowej" nad Zegrzem
Linki
Napisz do nas
Szukaj
FAQ
Księga Gości
Logowanie
Jeżeli masz problemy z zalogowaniem wpisz w adres www.wodniacypruszkow.eu (ważne jest aby końcówka była właśnie "eu". Lub zajżyj do FAQ

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Dodaj do ulubionych
 
 
 
Inne menu
Administrator
Nagłówki RSS
Start arrow Wiadomości - lista arrow Wiadomości z WMJ i innych jezior arrow VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ
VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: admin   
20.08.2008.

VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ

artykuł ze strony 

VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski DZ
15-16 sierpnia 2008


 
 

Kolejny raz byliśmy gospodarzem i współorganizatorem najtrudniejszych w Polsce regat na śródlądziu - 24 godzinnego wyścigu non-stop. Współorganizatorami Mistrzostw byli jak zwykle redakcja Magazynu Sportów Wodnych i Turystyki "H2O" i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Regaty otworzył ich pomysłodawca Marek Słodownik.

Wystartowały 32 jachty z załogami składającymi się z 8 - 12 żeglarzy. Pogoda tradycyjnie nie dopisała. Było pochmurno i trochę padało, ale załogi były na to przygotowane. Najlepiej wystartowała PIERWSZA SZKLANKA ze sternikiem Armandem Andruszkiewiczem. W czołówce były jeszcze BO WARMIA, ZAKARA i EGERIA. Deptała im po piętach niemiecka załoga na CZWARTEJ SZKLANCE.

Część pierwszy odcinka trasy do Ogonek większość załóg pokonała na wiosłach bez żadnych przygód. Potem trochę powiało i załogi postawiły żagle. Przed północą przyszło ostrzeżenie od zabezpieczających trasę jednostek Mazurskiego WOPR, że zbliża się nawałnica z siłą wiatru do 9 B. Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Radosława Zadrożyńskiego przeprowadziła burzliwą naradę z organizatorami i postanowiła przerwać wyścig. W rozesłanym do załóg komunikacie podano, że wyścig zostanie wznowiony o godzinie 7.00 rano w sobotę. Część załóg została zatrzymana w Węgorzewie, pozostałe przy brzegach w różnych miejscach jezior Mamry i Święcajty. Przeszła burza z wieloma piorunami i silnymi opadami deszczu, ale bez mocnego uderzenia wiatru. Ponieważ do godzin rannych do naszego portu dotarły jedynie 4 jachty regaty zakończono. Pozostałe jachty spływały do godzin popołudniowych, a część z nich trzeba było holować ze zdekompletowanymi załogami, gdyż część żeglarzy była zbyt wyczerpana, aby brać dalej udział w regatach.

W tej sytuacji Komisja Sędziowska określiła kolejność miejsc na mecie na podstawie miejsc z punktów kontrolnych przed przerwaniem wyścigu. Ceremonia zakończenia Mistrzostw odbyła się w sobotę o godzinie 15.00. Nagrody wręczał Wiceprezes PZŻ Stanisław Latek. Główną nagrodę - nowiutką skorupę jachtu DZ ufundowaną tradycyjnie przez Andrzeja Janowskiego ze stoczni JANMOR z Głowna - wylosowała załoga "Konstruktora" z Gliwic. Wszyscy im gratulowali. Biorący udział w regatach w polsko-litewskiej załodze na "Balandze" wykładowca Wyższej Szkoły Morskiej i Uniwersytetu z Kłajpedy zapowiedział start w przyszłym roku silnej ekipy z tych uczelni.

Wyniki
Klasa turystyczna (18 jachtów):
1. EGERIA - Krzysztof Dąbrowski
2. PABLO - Sławomir Wyderko
3. PIERWSZA SZKLANKA - Armand Andruszkiewicz
4. CZWARTA SZKLANKA - Jorg Jonscher
5. KONSTRUKTORZY - Zbigniew Toroński
6. BRUNON - Sławomir Kunz

Dezeta Tradycyjna (10 jachtów)
1. ZAKARA - Kuba Krzepota
2. UKŻ KLIWER - Jacek Woźniak
3. KOMODOR - Paweł Łatoszyński
4. AJUGA II - Marcin Graf
5. ROMEYA II - Michał Uziak
6. Stara - Maciej Chlewicki

Klasa Open (4 jachty)
1. BO WARMIA - Wojciech Bohdanowicz
2. MOE MITI - Ireneusz Strutyński
3. Zakara II - Eryk Kresa

 

 
 

Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
11-500 Giżycko, ul.Moniuszki 24, tel./fax (0-87) 428 58 98, 428 59 71, 428 33 88
www.sail-almatur.pl e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
reklama linki
Zmieniony ( 20.08.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Free template "Frozen New Year" by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft! You have got this template gratis, so don't become a freak.